Sektörün Dev’i TURQUALİTY İçin Bizi Seçti…

Sektörün Dev’i TURQUALİTY İçin Bizi Seçti…

Sektörün Dev Şirketi TURQUALİTY İçin Ahi Yönetim Danışmanlığını Tercih Etti…

Dünya Esans üreticilerinin en büyüklerinden olan MG Gülçiçek, etrafınızda uçuşan pek çok güzel kokunun altında imzası olan, 50 yıllık köklü bir esans üreticisidir. Parfümlerden oda kokularına, temizlik ürünlerinden kozmetiğe, yüzlerce ürün, MG Gülçiçek’in deneyimli ve hevesli uzman parfümörleri tarafından geliştirilmiş ve üretilmiştir.

MG Gülçiçek, güzel kokunun aşığı bir ailenin ortak düşü olarak doğdu. 1951 yılının İstanbul’u, güzel kokunun peşinden gidenler için yepyeni bir dünya vadediyordu. Bunca zaman boyunca kendine has kültürü, gelenekleri ve büyüsüyle İstanbul MG Gülçiçek’e; MG Gülçiçek de İstanbul’a tat ve koku verdi.

 1961 yılında MG Gülçiçek, meşhur Asri Han’da esans toptancılığı yapıyordu. Özellikle kolonya konusunda uzmanlaşmaya başlamıştı. İlk ürünleri; Gizli Çiçek, Altın Damla, Kadın Teni, Hatıralar, Beş Çiçek, Fougere, İğde, Menekşe’ydi. Daha sonra ilk tütün kolonyası Etamine 4 geldi.

 Esans konusunda tanınan nadir toptancılardan biri olan MG Gülçiçek, uluslararası bir firmanın genel bayii oldu. Bununla birlikte Yasemin kokusu ve iki gramlık tüplerde gül yağı satmaya başladı.

 1967 yılına gelindiğinde MG Gülçiçek, Sakaçeşme’deki yeni dükkânına geçmiş ve İtalya’dan Messina Citron ile çalışmaya başladı ve sektöründeki öncülüğüyle nam saldı.

 1972 yılında MG Gülçiçek, asıl aşkı haline gelecek olan imalata başladı. Bomonti’de başladığı imalat faaliyetlerinin yanı sıra toptancılığı da sürdürüyordu.

 1981 yılında MG Gülçiçek Anonim bir yapı haline geldi. O yıllardaki sanayi atılımında Türk sanayicileriyle birlikte önemli atılımlara imzalar atıldı.

 12 Nisan 1984 ise MG Gülçiçek ailesi için unutulmaz bir yıldı; Ayazağa’da şirketin resmi açılışı gerçekleştirildi. Önce depo olarak kullanılmak üzere alınan fabrika modernize edilerek MG Gülçiçek’in yeni merkezi oldu.

 2011 yılında otomatik robotla tartım sistemine geçen MG Gülçiçek; hoş kokuların izini kovalayan ve onları yaşamımıza katan, uluslararası standartlardaki butik bir esans üreticisi haline ulaştı.

www.gulcicek.com