Tübitak-Teydeb Projeleri

 • 28.02.2015
Tübitak-Teydeb Projeleri

Tübitak-Teydeb Yönetim Danışmanlığı ve Destek Hizmetlerimiz.

Rekabetin ön plana çıktığı günümüz küresel ekonomisinde, firmaların bir adım öne çıkmasını sağlayacak kavramların başında, AR-GE, yenilik ve inovasyon kavramları gelmektedir. Bu kavramlara yönelik yatırım yapan firmalar ulusal ve uluslar arası piyasalarda rekabet edebilme gücünü yakalayabilmektedir.

AR-GE ve Ürün Geliştirme yeteneğini yükseltmeden sanayileşme eşiğini atlayamayacak olan ülkemizin, dünya teknolojisini yakalaması için; ürün geliştirebilme, yeni ürünler tasarlayabilme, üretim yöntemi/proses geliştirebilme, yeni yöntemler tasarlayabilme, İş süreci/iş organizasyonu yöntemleri geliştirebilme, yenilerini tasarımlayabilme, teknolojilerin kaynağını oluşturan bilimi üretebilme kabiliyetlerinin olması gerekmektedir.

Bu kavramlara yönelik yatırımlar işletmelere orta ve uzun vadede büyük kazanımlar sağlarken yaşanan süreçlerin zorlu, handikaplı ve en önemlisi yüksek maliyetli olması karar verme süreçlerini etkilemektedir. Bu bağlamda destek veren kurumların Tübitak-Teydeb, Kalkınma Ajansları, Kosgeb‘in geri ödemesiz destekleri firmalar için büyük önem taşımaktadır.

Proje Destek Merkezimiz işte bu noktada işletmelerin AR-GE süreçlerini yeniden yapılandırmaları için geri  ödemesiz hibe destekleri konusunda AR-GE projelerinin yönetimlerini üstlenip, finansal kaynaklara kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlamaktadır.

Hizmetlerimiz
 • Hizmetlerimiz
 • Tübitak Proje Uygunluk Değerlendirmesi
 • Tübitak Arge Proje Kurgusunun Yapılması
 • Arge Destekleri (Tübitak-Teydeb, KOSGEB,EUREKA)
 • Tübitak Arge Projesi Hazırlama ve Danışmanlığı
 • Arge Yatırım Fizibilitesi
 • ARGE Merkezi Kurulması ve Finansal Raporlama
 • TEKNOKENT Firması Kuruluşu Ve Finansal Raporlamaları
 • Eğitim HizmetleriÜniversite – Sanayi İşbirliği Ve Organizasyonu
 • KOSGEB Destekleri
 • Kalkınma Ajansı Destekleri
 • Mühendislik / Tasarım / Geliştirme
 • Eşleştirme Hizmetleri

TÜBİTAK-TEYDEB PROJELERİ

Tübitak-Teydeb, 2005 yılından bu yana firmaların Ar-Ge projelerine %75’e varan hibe oranları ile geri ödemesiz destek vermektedir. Bu kapsamda Ar-Ge çalışmalarınız için personel giderleriniz, yaptığınız cihaz ya da malzeme alımlarınızın yanında Ar-Ge ile ilişkili danışmanlık ve analiz hizmetleri alımı gibi giderleriniz de Tübitak-Teydeb programları ile desteklenebilmektedir. Üstelik, tüm bu harcamalarınızın öncesinde ‘ön ödeme’ alabilmeniz de mümkün.

Sizin de Ar-Ge içeren bir projeniz veya proje fikriniz var ise bunu Tübitak-Teydeb‘e sunabilirsiniz. Bunun için ilk adımı, aşağıdaki Tübitak-Teydeb Hibe Destek Programlarını inceleyip fikrinize ya da kuruluş yapınıza en uygun programı seçerek atabilirsiniz. Başvuru sonrasında projeniz Ar-Ge içeriği, kuruluş altyapınızın yeterliliği ve ticarileşebilirliği noktalarında değerlendirilecek; kabul edilen projeler Tübitak-Teydeb’in geri ödemesiz mali desteği ile hayata geçirilecektir.

Ön Ödeme Alabileceğiniz Tübitak-Teydeb Hibe Programları:

DETAYLAR İÇİN Lütfen resimlere tıklayınız…

1501 – Tübitak Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı

1501-Destek-Programi_23

1503 – Tübitak Proje Pazarları Destekleme Programı
Tubitak-1503

1505 – Tübitak Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Programı
1505-Destek-Programi

1507 – Tübitak Kobi Ar-Ge Başlangıç Destek Programı
1507-Destek-Programi

1509 – Tübitak Uluslararası Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı
1509-Destek-Programi

1511 – Tübitak Öncelikli Alanlar Araştırma Teknoloji Geliştirme ve Yenilik Projeleri Destekleme Programı
1511_Ana

1512-Teknogirişim Sermaye Desteği Programı
1512_Ana_20

1513 – Tübitak Teknoloji Transfer Ofisleri Destekleme Programı
1513-Destek-Programi

88Db91015A82Cfea377A5D934F36C38C