Bien Seramik Stratejik Marka Arama Konferansı ve SWOT Analizi…

Bien Seramik Stratejik Marka Arama Konferansı ve SWOT Analizi…

Turquality Projesi kapsamında, Bien Seramik 5 Yıllık Stratejik Planlama ve Gelişim Yol Haritasını oluşturabilmek için Durum Analizi çalışmaları yaptık. 120 kişilik beyaz yaka çalışanımızın katılım sağladığı geniş çaplı, iki günlük detaylı bir konferans ve eğitim gerçekleştirdik.

Stratejik Planlama Eğitimi ile başlayan süreç, SWOT analizi çalışmasıyla devam etti. Bien Markasının GÜÇLÜ Yönlerini, ZAYIF Yönlerini, FIRSAT ve TEHDİT unsurlarını ortaya çıkardık. MİSYON ve VİZYON çalışmaları yaparak bugünü ve geleceği değerlendirdik. “Nerdeyiz?” ve “Nereye Ulaşmak İstiyoruz?” sorularına cevaplar aradık.

Stratejilerimizi, hedeflerimizi, marka ve pazarlama vizyonumuzu, insan kaynağımızı, bütçemizi tartıştık. Rakip analizine ve rekabet koşullarına değindik. Kritik Başarı Faktörlerimizi araştırdık. “Neyimiz kaybedersek, piyasadan çekilmek zorunda kalırız?” sorusuna cevaplar aradık.

İç ve dış iletişimimiz üzerinde durduk. “Müşteriyi Elde Tutma”, “Tedarik Zinciri Yönetimi Sistemi”, “Ar-Ge ve İnovasyon”, “İnsan Kaynakları Süreçleri” gibi konularla ilgili Strateji oyunları oynadık. Birbirimizi dinlemeye ve anlamaya çalıştık. Ekip Ruhu Oluşturma ve Takım Olma çalışmaları gerçekleştirdik.

Önemli sorunları tespit etme ve çözüm önerileri getirme çalışmalarında çok önemli fikir ve öneriler topladık.

İki günlük tatlı bir yorgunlukla, çok keyifli ve verimli zaman ve çalışmalardan sonra yeni bir haftaya yüksek motivasyonla başlamak üzere konferansımızı sonlandırdık.

Tüm BİEN Ailesine ve AHİ Yönetim Danışmanlığı Ekibine sonsuz teşekkürler. Her iki kurumu da tebrik ediyor, başarılarının her daim artarak devam etmesini diliyorum.